Εκλογές ΠΑΣΟΚ: Πολύ κακό για το... τίποτα! Κυριολεκτικά, όμως...

Live Ελλάδα – Ιρλανδία 2-0: Νέα νίκη για την Εθνική με γκολ από Μπακασέτα και Μάνταλο

Ζωντανά όλες οι εξελίξεις

Live Ελλάδα – Ιρλανδία 2-0: Νέα νίκη για την  Εθνική με γκολ από Μπακασέτα και Μάνταλο

Η Εθνική Ελλάδος αντιμετωπίζει σήμερα την Ιρλανδία στο «Γ.Καραισκάκης».

Ζωντανά όλες οι εξελίξεις:

Τέλος του αγώνα

90’+2′: Λάθος των Ιρλανδών ο Μάνταλος αποφεύγει και τον Κέλεχερ πλασάροντας εύστοχα για το 2-0

79′: Πλέον κάθε φάση είναι πραγματική μάχη σώμα με σώμα

78′: Κόρνερ για τους Ιρλανδούς που δεν παρατάνε το ματς

Εν τω μεταξύ όπως ανακοινώθηκε τα εισιτήρια που δόθηκαν είναι 30.253

72′: Δεν φαίνεται ότι υπάρχει κίνδυνος αναβάθμισης της κάρτας με τον Ζαφείρη να παίρνει τη θέση του Μπακασέτα

71′: Φάουλ του Κουρμπέλη και η φάση ελέγχεται για πιθανή κόκκινη

69′: Ο Βλαχοδήμος απογειώνεται και διώχνει σε κόρνερ την κεφαλιά που πήγαινε στα δίχτυα

66′: Ο Μπακασέτας προσπαθεί να αιφνιδιάσει από μακριά τον Κέλεχερ αλλά η εκτέλεση φάουλ πάει εκτός εστίας

65′: Πέλκας αντί Μασούρα

61′: Οι Ιρλανδοί εδώ και 3-4 λεπτά έχουν πάρει τον έλεγχο του αγώνα

57′: Τέιλορ και Εμποσέλε οι πρώτες αλλαγές της Ιρλανδίας

52′: Η Εθνική προηγείται απολύτως δίκαια, με τον Μανώλη Σιώπη να κάνει συγκλονιστική εμφάνιση από το πρώτο λεπτό!

51′: Από την εκτέλεση και το σουτ του Μασούρα η μπάλα ενώ είχε πορεία προς τα δίχτυα κόντραρε στον Παυλίδη

51′: Κόρνερ για την Ελλάδα που θέλει να καθαρίσει το ματς

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛ η Ελλάδα
48′: Ο Μπακασέτας στο σουτ η μπάλα κοντράρει αλλά αυτή τη φορά καταλήγει στα δίχτα του Κέλεχερ

Σέντρα στο Β’ ημίχρονο

39′: Κόρνερ για την Ιρλανδία

29′: Νέα τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Κέλεχερ να νικά στο τετ α τετ τον Γιαννούλη!

25′: Τακουνάκι Τζόλη σε Παυλίδη που σουτάρει, αλλά και πάλι πόδι Ιρλανδού διώχνει σε κόρνερ

25′: Από το 5′ και μετά η Ελλάδα κυριαρχεί

19′: Ο Κέλεχερ διώχνει με το πόδι το σουτ του Κέλεχερ κι ο Παυλίδης βρίσκοντας ενστικτωδώς τη μπάλα δεν μπόρεσε να σκοράρει

17′: Κεφαλιά του Μασούρα δεν ανησυχεί ο Κέλεχερ

13′: Η πολιορκία της Εθνικής συνεχίζεται με τους Ιρλανδούς με αυτοθυσία να διώχνουν τη μπάλα

11′: Ο Μασούρας ευνοείται από την κόντρα κάνει το σουτ κι ο Κέλεχερ διώχνει σε κόρνερ

8′: Συνεχόμενες κόντρες ευνοούν τον Μπακασέτα αλλά το σουτ του αρχηγού κοντράρει σε αντίπαλο και έχουμε κόρνερ

4′: Λάθος στην ελληνική άμυνα με τον Σιώπη να χάνει τη μπάλα και τον Φέργκιουσον να χάνει σπουδαία ευκαιρία

13/10/2024 21:50
Ανατριχιαστική η σιωπή στο Φάληρο κατά τη διάρκεια του ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Τζορτζ Μπάλντοκ