Ειδικό ρόλο «κατευνασμού» των βουλευτών της ΝΔ αναλαμβάνει η Ντόρα...
ΔΩΡΕΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΕΣ ΑΝΩ ΤΩΝ 40€
prodeals.gr

Ο Άρης έφυγε νικητής από την Τούμπα, επικρατώντας με σκορ 1-0 του ΠΑΟΚ

Υποχρέωσε τον «Δικέφαλο του Βορρά» στην πρώτη του ήττα και πέτυχε νέα σπουδαία νίκη

Ο Άρης έφυγε νικητής από την Τούμπα, επικρατώντας με σκορ 1-0 του ΠΑΟΚ, για την 6η αγωνιστική της Super League.

Όλες οι εξελίξεις:

90+5′ Τέλος στο ματς. Ο Άρης με το γκολ του Μάνου Γκαρθία πέρασε νικηφόρα από την Τούμπα, υποχρεώνοντας τον ΠΑΟΚ στην πρώτη του ήττα

Πέντε λεπτά έξτρα χρόνος

85’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μπάμπα να σημαδεύει από κοντά το οριζόντιο δοκάρι μετά από κεφαλιά του Κεντζιόρα

82’ Αλλαγές για τον Άρη. Εκτός Γκαρθία και Μορόν, στο παιχνίδι οι Νταρίντα, Σαμόρα

76’Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Ντεσπότοφ, Οζντόεφ αντί Τάισον, Μπακαγιόκο

75’ Αλλαγές για τον Άρη. Σαβέριο αντί Σίστο και Σουλεϊμάνοβ αντι Ντιαντί

73’ Φάουλ για τον ΠΑΟΚ σε καλό σημείο

70’ Ο Κωνσταντέλιας στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν υπάρχει γκολ καθώς νωρίτερα η μπάλα είχε περάσει κόρνερ

69’ Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Καμαρά και Τσαλοφ στο παιχνίδι αντί των Σβαμπ, Τισουνταλι

63’ Γκολ 0-1
63’ Γκολ 0-1 ο Άρης με τον Μάνου Γκαρθία!

60’ Ο Κεντζιόρα με τάκλιν παίρνει την… μπουκιά απο το στόμα του Ντιαντί που έβγαινε τετ α τετ με τον Κοτάρσκι

55’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κοτάρσκι με τον πόδι διώχνει σε κόρνερ το εξ επαφής πλάσε του Μορόν

53΄Ατομική προσπάθεια και σουτ του Τάισον, η μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο του Κουέστα

50’ Ο Άρης έχει μπει καλύτερα στο β΄ημίχρονο

48΄ Ο Ντιαντί έφυγε στην κόντρα, αλλά ο Ότο παραχώρησε το κόρνερ

46′ Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

45+3′ Μορόν και Μιχαηλίδης τραυματίστηκαν σε διεκδίκηση της μπάλας

45+3’ Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια να πλασάρει και την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και να περνά κόρνερ

45’ Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ρόουζ στη θέση του Βέλεθ

44’ Ο Βέλεθ φαίνεται πως έχει πρόβλημα, μικρή διακοπή στο ματς

40΄Πιέζει ο ΠΑΟΚ με τους Κωνσταντέλια να δημιουργούν καταστάσεις στην περιοχή του Άρη

38’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία γιο τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια νε βρίσεκται σε ευνοίκή θέση αλλά να μην βρίσκει «γεμάτα» την μπάλα και να πλασάρει άουτ

35’ Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ντιαντίοι να σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά ο Κοτάρσκι ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία

Δοκάρι ο ΠΑΟΚ
28’ ΔΟΚΑΡΙ ο ΠΑΟΚ. Ο Τάισον έκανε το γύρισμα, ο Τισουντάλι έκανε τελείωμα αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Κουέστα

26’ Ο Κωνσταντέλιας με κάθετη έβγαλε τον Τισουντάλι τετ α τετ με τον Κουέστα, εκείνος σημάδεψε με προβολή το δοκάρι, όμως υπήρχε οφσάιντ

24’ Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Ότο μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έκανε το γύρισμα όμως ο Κουέστα έδιωξε

20’ Κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο 32χρονος Τσέχος τερματοφύλακας Γίρι Παβλένκα, ο οποίος αναμένεται να ανακοινωθεί από τον ΠΑΟΚ

17’ Κίτρινη στον Βέλεθ για μαρκάρισμα

16’ Σουτ του Κωνσταντέλια η μπάλα κόντραρε

15’ Έχει ρυθμό το ματς, χωρίς όμως ακόμα τη μεγάλη φάση

10’ οι παίκτες του ΠΑΟΚ άλλαξαν ωραία τη μπάλα, αλλά το σουτ του Κωνσταντέλια δε βρήκε στόχο

3’ Σουτ του Μορόν δεν ανησύχησε τον Κοτάρσκι